Czym jest pożyczka hipoteczna?

Czym jest pożyczka hipoteczna?

Myślę, że dosłownie każda osoba słyszała o pożyczce hipotecznej. Podejrzewam też, że nie każda słyszała o tym z czym ta pożyczka jest związana. Taka nieświadomość to bez wątpienia bardzo duże ryzyko, które trzeba mieć absolutnie na uwadze.

Kto udziela pożyczki hipotecznej?

Zacznijmy od tego, kto może zagwarantować nam pożyczkę hipoteczną. Pożyczka  hipoteczna może być zapewniona przez banki, jak i parabanki. Inaczej mówiąc, udzielić jej może nam dosłownie każdy. Pożyczka hipoteczna może być przeznaczona dosłownie na każdy cel. Nie ma żadnego znaczenia jakie są nasze potrzeby. Przy okazji warto podkreślić, że mówi się też o kredytach hipotecznych. Czy kredyt hipoteczny jest tym samym co pożyczka hipoteczna. Nic bardziej mylnego. Kredyty hipoteczne określa się jako bankowe kredyty celowe dotyczące tylko i wyłącznie zakupu lub budowy nieruchomości.

Zabezpieczenie pożyczki hipotecznej

Zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej jest nieruchomość. Musi to być nieruchomość, do której posiadamy prawo własności. W przeciwnym wypadku o zabezpieczeniu nie może być mowy. Jeśli nie będziemy spłacać pożyczki to musimy liczyć się z utratą nieruchomości. Jest to jednak założenie czysto teoretyczne. Każdy kto bierze pożyczkę zamierza ją spłacić. Poza tym należy podkreślić, że pożyczka hipoteczna to jedna z najlepszych opcji, jeśli chodzi o otrzymanie pożyczki na wysoką sumę. Pamiętajcie jednak, że ostateczna decyzja jest tylko i wyłącznie w Waszych rękach. Nie mogę za nikogo decydować. Każdy musi podjąć decyzję za siebie.

2 Komentarze

  1. Nie wiedziałem czym jest pożyczka hipoteczna, ale teraz już wiem.

  2. Zawsze wiedziałem czym jest pożyczka hipoteczna

Skomentuj

Your email address will not be published.


*